Обяви за работа от bg-rabota.com

Обяви за работа

Ръководител проекти

Обява за работа в София за "Информационни Технологии", публикувана на 28.10.2015 , разгледана 530 пъти

НЕАКТИВНА
Отговорности:
Ръководи всички аспекти от жизнения цикъл на SDLC и съблюдава за наложените корпоративни стандарти в областта PMO; Придържа се към принципите и стандартите в областта на PMO и PMI PMBOK, и съблюдава тяхното спазване; Създава и поддържа плановете по изпълнението на различните проекти; предоставя навременна информация, свързана с изпълнението на проекта; Грижи се за управлението и доставката на разнообразни проекти, които отговарят на технологичните и бизнес изисквания своевременно и в съответствие с поставените бюджети; Прилага успешни мениджърски практики в областта на проектното проследяване и разрешаването на възникналите въпроси; Поддържа и ефективно управлява набор от курсови проекти, докладва за развитието и етапите на реализиране на проекта; Определя и изяснява ролите и отговорностите на членовете в екипа; Изгражда отношения на сътрудничество със сътрудниците и членовете на екипа; Установява контакти със спонсори, сътрудници, потребители, технически отговорни лица и мениджмънта, за да изпълни основните параметри на проекта, съобразявайки се с бюджетните ограничения и високите нива на риск; Ефективно ръководи различните функционални екипи; Предоставя навременна обратна връзка на членовете на екипа и техните мениджъри; Демонстрира задълбочени познания в областта на софтуерното разработване и различните методологии; Предлага промени с цел подобряване на PMO методологиите и непрекъснато усъвършенства процеса.
Опит:
5 години опит в областта на мениджмънта, включително проектното управление и управлението на хора; Успешен подход при управление на времето; Опит в работата с чуждестранни екипи; Опит в управлението и контрола над изпълнителите и сроковете; Пряко сътрудничество с независими софтуерни доставчици; Опит в планирането, управлението и доставката на проектите в рамките на предварително зададените бюджетни рамки.
Умения:
Отлични писмени, комуникационни и аналитични умения. Задължителни умения за бързо адаптиране и комуникиране изпълнението на многостранни процеси и информация; Техническият опит е предимство; Задължителен самоанализ и постоянен подход, ориентиран към постигане на поставените цели. Силно изявени организаторски умения; Прилагане на креативност при анализирането на проблеми и разработването на иновативни и работещи решения; Отличен ресурсен подход при планирането на съответните ресурси, включително човешкият потенциал, информационните потоци, бюджетните рамки и пр.; Визионерски подход с цел конкретизиране на желания резултат; Силно изразени умения за работа в екип. Установяване на позитивна работна атмосфера; Демонстрира при необходимост умения за водене на преговори, разрешаване на конфликти и др.
Познания:
Задължителни познания в областта на софтуерното разработване и изпълнението и доставката на инфраструктурни продукти; Задълбочени знания в областта на ИТ инфраструктурата и операциите, включително Network, Telecom, Voice/Video, LAN/WAN, Server Platform, Data Center, Messaging, Web technologies and architecture; Познания в областта на PM методологията (PMI, Agile, etc.), инструментите (Microsoft Project Pro-fessional, Microsoft Office Professional (Outlook, Word, Excel, Visio, etc.), Jira, Confluence and others). Предходен опит на подобна позиция е предимство; Познания в областта на здравеопазването; Познания по отношение на защита на данни; завършени курсове на тема: “Principles of information processing” и “Information theory” е желателно; Познания в областта на човешките ресурси; Умения за разрешаване на евентуално възникнали трудности при проектното изпълнение.
Образование:
Образователно квалификационна степен магистър в областта на финансите или релевантна такава; HIPAA сертифицирането е предимство.
Езици:
Задължително владеене на Украински език - писмено и говоримо; Отлично владеене на Английски език.

Град: София

Телефон: 0885 774 778

Имейл: mmaku@softserveinc.com

Лице за контакти: Мария Макулева